Rozs Tamás zenészbarátunk – a Barguzin - lehullt csillag fénye, Fehérlófia, Medve ének ... előadásaink zeneszerzője – jelenleg súlyos betegséggel küzd.
Tamást a gyógyulás hosszú és embert próbáló útján most a figyelmünkkel, szeretetünkkel és lehetőségeink szerint anyagi támogatással is segíthetjük. A június 13-án 18 órakor látható Lúdas Matyi előadásunkon összegyűlt adomány bevételét neki ajánljuk fel.
Az előadásra bárki biztosíthatja a helyét előzetes regisztráción keresztül: https://forms.gle/QS7pfVeuqQvPBMrm9
Kapunyitás 17 órakor, a helyfoglalás érkezési sorrendben történik.
Az adományokat a jegypénztárnál kihelyezett gyűjtőládában helyezhetik el nézőink.
Várunk mindenkit szeretettel egy olyan estére, ahol a zene, a közösség és az összefogás találkozik – Rozs Tamásért.
Május 11-én, a Cirókás Nap rendezvénnyel zárult az évad Vasárnapi Mesébelépő játéka.
Ezen a napon kihirdetésre került, hogy ki volt a 2024/25-ös évad legszorgalmasabb látogatója, aki a következő évadban a Ciróka Tiszteletbeli Társulati tagja lehet. A megtisztelő címet ezúttal Valkai Levente (képünkön jobbról) érdemelte ki. Fényképe hamarosan felkerül a bábszínház társulati tablójára, és az új évad valamennyi vasárnapi előadásán a vendégünk lehet.
Levente Bereczki Botondtól (a képen balról) veszi át a stafétát, aki az idei évadban volt társulatunk tiszteletbeli tagja, és szüleivel együtt majd minden vasárnap délelőttöt velünk töltöttek.
Kedves Nézőink!
Május 11-én vasárnap, a Vitéz László – Malombonyodalom előadásra érkezők számára kapunyitás 9:30-kor.
Aki csak a Lúdas Matyi című előadást szeretné megnézni, azok számára a kapunyitás 10:45-kor lesz. Ennél korábban az udvaron zajló előadás zavartalansága érdekében nem tudjuk fogadni az érkezőket.
Köszönjük megértésüket és együttműködésüket!
Május 11-én a Cirókás Nap rendezvénnyel zárul a bábszínházunk Vasárnapi mesébelépő játéka
Ebben az évadban a gyerekek a mesék világába szóló útlevelet kaptak, amelybe pecséteket kellett gyűjteniük a vasárnapi előadások alkalmával. Akinek legalább nyolc pecsétet sikerült megszerezni, a hétvégén megrendezésre kerülő Cirókás Napon meglepetésre számíthat.
Ekkor kerül kihirdetésre a játék nyertese is, aki a legtöbb vasárnapi előadásra látogatott el az évad során. Ő lesz majd a következő évad Tiszteletbeli Társulati Tagja. Fényképe felkerül a Ciróka tablójára, és valamennyi vasárnapi előadáson a bábszínház vendége lehet.
Május 3-án mutatja be társulatunk a Lúdas Matyi című produkciót Vidovszky György rendezésében.
A Fazekas Mihály elbeszélő költeménye alapján -Tasnádi István által- írt színpadi változatot 2015-ben mutatta be először bábszínházunk. Az előadás - amely közönségünk egyik nagy kedvence lett - 2016-ban, a VIII. Kaposvári Nemzetközi Gyermek- és Ifjúsági Színházi Biennálén, a legjobb gyerekszínházi előadásért járó Üveghegy-díjat nyerte el.
A tíz évvel ezelőtt létrehozott előadást új szereposztással alkotta újra Vidovszky György rendező és a Ciróka társulata. Az új produkcióban Horgas Ráhelt, Kedves Csabát, Lendváczky Zoltánt, Szekeres Mátét és Szörényi Júliát, valamint vendégként Keller-Dénes Emőkét és Keller Dániel láthatja közönségünk.
Május 4. vasárnap, 10.30 óra - a veszprémi Kabóca Bábszínház vendégelőadása
A székely menyecske meg az ördög című közismert magyar népmese tárgyanimáció és főzés segítségével kel életre. Már csak az a kérdés, hogy vajon milyen padlizsánkrém készülhet székely menyecske módra.
Krémkészítéssel egybekötött tárgyjáték, amikor a fakanál és a konyharuha a főszereplő. Népmese konyhanyelven, népdalokkal ízesítve. Negyvenötpercnyi bábos mesemondás az egész családnak.
Az előadást 5 éves kortól ajánljuk!
Rendezte és játssza: Markó-Valentyik Anna
Pályázatot írunk ki az alábbi állás betöltésére: Fénytechnikus
Téged várunk, ha
-közel áll hozzád a színház világa
-kreatív gondolkodásmód jellemez
-képes vagy az önálló munkavégzésre, előre meghatározott feladatok mentén
-könnyen teremtesz kapcsolatot, csapatban is örömmel dolgozol
-igényes vagy a munkádra -előnyt évez: hasonló területen szerzett tapasztalat, villamos szerelési alapismeretek.
Vecsei H. Miklós és Balla Gergely (Platon Karataev) József Attila-estje - április 17. 19.00 óra
Mit jelent nekünk József Attila? Ismerjük az életét. Van kedvenc versünk tőle. Életszakaszainkban újra- és újraértelmezzük sorait. De ritkán gondolkozunk el azon, hogy milyen pusztító szenvedély és szeretni vágyás élt benne. „József Attila az őrület erejével, egy-egy szavával néha mélyebbre nyúlt, mint bárki más előtte” – írja róla naplójában Márai Sándor. Ebből a mélységből merít Vecsei H. Miklós, innen próbálja megmutatni a költő életútját, szerelmeit és versrészleteit.
A darab 2018 óta fut a Vígszínház repertoárján, amelynek utaztatható verziójában a Platon Karataev frontembere, Balla Gergely is szerepel.
Február 2-tól évad végéig 12 vasárnapi vendégelőadás és 3 felnőtteknek szóló izgalmas produkció szerepel bábszínházunk palettáján, a Vasárnapi Mesébelépő játék, valamint a „Pestiek a Budai utczában” elnevezésű ifjúsági-felnőtt sorozat keretében.
Az egri Harlekin Bábszínház vendégelőadása - április 27. vasárnap, 10.30 óra
Na, most aztán lehet szurkolni a kismalacnak, aki annyira bátor, hogy még a farkasokkal is szembeszáll!
Vicces, pergő, bolondos mesénkben a kismalac kiáll magáért, megleckézteti a farkasokat, és együtt ünnepelhetjük győzelmét. Mert ő győz, ezt elárulhatjuk! Kérdés, hogy hogyan? Gyertek el, nézzétek meg, és szorítsunk együtt a kismalackánknak ebben a vidám, fergeteges kétszemélyes játékban.
Ajánlott életkor 4+
A debreceni Vojtina Bábszínház vendégelőadása - május 11. vasárnap 10.00 óra
Vitéz László kétségkívül a magyar színházi kultúra egyik legszínesebb, legelevenebb alakja. Piros sapkáját, palacsintasütőjét, jellegzetes szófordulatait ismerik egyaránt kicsik és nagyok. Velünk él, de sosem öregszik meg. Legismertebb hőstetteit az elátkozott malomban hajtotta végre, legyőzött ott szellemet, ördögöt és a halált is. De vajon mi történik, ha ezek az alvilági figurák visszatérnek, és erősebbek, mint valaha? Kihez fordulhat Molinári bácsi? Ki képes újra megtisztítani a malmot? Természetesen Vitéz László! Ha nagy a baj, ő csak előveszi a palacsintasütőjét, és már kezdődhetnek is az új kalandok…
A budapesti Kolibri Színház vendégelőadása - április 13. vasárnap, 10.30 óra
Alex játékmedvéjét Vasárnapnak hívják. Füle kockás, mancsa puha, gombszemével szelíden néz. Akkor is, ha dzsungeleset játszik, akkor is, ha barchobázik, és akkor is, ha belenyomják a fejét a vízfestékbe. De vajon mit gondol a medve, miközben egy szárítókötélen lóg a fürdőszobában? Fáj-e neki, ha megtépázzák, örül-e, ha megölelik? Van egyáltalán valami a derűsen csillogó gombszemek mögött? Alex nagyon szeretné kideríteni...
Élt egyszer, valamikor erősen rég egy székely menyecske. De az a világon mindent a visszájára cselekedett. Makacs dacosságával még az ördögnek is igen meggyűlt a baja. S tán még ma sem szabadult volna az asszonynép fogságából, ha meg nem menti egy huszár...
A dacos menyecskéről szóló mulatságos előadást ördög-szállta királykisasszonyok, ördögtől kapott ördögűző képesség, igaz mátkaság, s lakodalom is ékesítik!
Mesénket 5 éves kortól ajánljuk.
Március 23. vasárnap 10.30 óra, Nagyterem - A Budapest Bábszínház vendégjátéka (5+) Mi történik a zordon fjordok partvidékén, ha lakkaszörpre szomjazik egy Kalle nevű troll? Ki az a Mökki goblin, Jukka Pekka, Gertrúd, Gréta, Freja, Frida, Jutta, Jütte?
Miért olyan lébenkanál Eino, az óratörpe, és miért gondolja a rák, kinek neve Kierkegaard, hogy minden embert gyötör a kergekór? Varró Dániel lehengerlő humorú és nyelvezetű verses meséjében a skandináv mitológia jellegzetes vidékei és alakjai - fjordok és gleccserek, orkok, goblinok, trollok, törpék, vikingek, hableányok és hablegények – elevenednek meg, Teszárek Csaba egyszemélyes előadásában.
Az előadást 5 éves kortól ajánljuk!
Beck Zoltán és Grecsó Krisztián zenés irodalmi pódiumestje - március 18. 19.00 óra, nagyterem
Bóbiták, Apokrifek és Balázsolások egy időutazós esten, ahol megidéződnek a mesterek, zene és irodalom találkozik és kiderül, milyen közösek a gyökereik. Az est a szerzőpáros első közös lemezére épül, de minden alkalommal hoznak valami különlegességet, meglepetést is magukkal. Irodalmi, inspirációs „játékok”, énekelt versek, mosoly, jó szó, és egy folyton megújuló, változó zenés irodalmi est.